Dotacja PFRON 10000 ZŁ wózki elektryczne

/Dotacja PFRON 10000 ZŁ wózki elektryczne
Dotacja PFRON 10000 ZŁ wózki elektryczne2019-10-04T08:21:13+02:00

Mimo oficjalnego zakończenia terminu składania wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym istnieje możliwość wnioskowania o przywrócenie terminu!

W bieżącym roku został ponownie przyjęty do realizacji Obszar C Zadanie 1 pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Odbiorcą pomocy może być osoba z dysfunkcjami uniemożliwiającymi samodzielne poruszanie się za pomocą ręcznego wózka inwalidzkiego. W przypadku, gdy Wnioskodawca nie jest zatrudniony ani nie uczy się, warunkiem przyznania pomocy jest opinia wydawana przez eksperta PFRON co do uzyskania zdolności do pracy albo podjęcia nauki w wyniku wsparcia udzielonego w programie. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 000,00 zł, a minimalny udział własny w zakupie – 10% ceny brutto wózka.

O wznowienie pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wnioskowało środowisko osób niepełnosprawnych oraz m.in. Związek Powiatów Polskich.

Wnioski o przywrócenie terminu należy składać podobnie jak w innych zadaniach programu do PCPR / MOPR / MOPS właściwych terytorialnie ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy.

ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 604 93 10 10

Call Now ButtonZadzwoń i dowiedz się więcej

POMOŻEMY DOPASOWAĆ ODPOWIEDNI WÓZEK